"Mert hagyományokat őrizni csak közösen, közösségben lehet" ( gondolat,  kiszólás az egyesület elnökétől) 

 

Értékőrzés - Népi kézművesség- Hagyományok 

 

Egyesületünk 1990-ben alakult, azzal a céllal, hogy megyénkben az élő, népi kézműves hagyományokat feltérképezze, és megőrizze az utódok számára. Mára több mint 300 fő egyesületi tagunk tevékenykedik a közös értékmentésen. Tagjaink alkotó népművészek, elismert népi iparművészek, díjazott mesteremberek, és azok az amatőrök, akik tevékenységükkel ápolják Békés megye, élő népi kézműves hagyományát. Vannak tagjaink Dunántúlról, Felvidékről, Vajdaságból, Erdélyből, így Önt is várjuk szeretettel. Látogassa rendezvényeinket, olvassa híreinket.

Közösség - Jókedv- Szakmai tudás

Törekszünk a generációk közötti tudásátadás megszervezésére, rendezvényeink, szakköreink, nyári táboraink alkotó műhelyek, így hangulatos helyszínek a népi kézműves hagyományok gyakorlati megismerésére. Látogasson el Gyulára a Körös- Völgyi Sokadalomba, vegyen részt Békéscsabán az Országos Textiles Konferenciánkon, itt és más kiállításokon megismerheti munkánkat!

 

Népi kismesterségek –Alkotó  műhelyek

Egyesületünk képzései évente 100-120 fő a felnőtt hallgatót fogadnak a Kézműves Szakiskolával közösen szervezett középfokú tanfolyamokon. A képzésen népi kismesterség oktatóktól, népi iparművészektől tanulhatják meg a takács, a gyékényfonó, a csuhéfonó, a fazekas, a hímző, csipkeverő, a nemezkészítő, a cserépkályha építő, a bőrműves, a kosárfonó, a viseletkészítő mesterségeket.

 

"A 25 év alatt tagságunk közösséggé kovácsolódott. Összetartozunk, segítünk egymásnak, osztozunk a bánatban és az örömben. Várjuk Önt is szeretettel!"

 

 

Rendhagyó tárlatlátogatásra invitálunk mindenkit!

A "Népi textíliák a mai életünkben” című országos pályázati kiállítás ugyan jelenleg is áll Békéscsabán, a Megyei Könyvtárban, de sajnos a vírus miatt nem látogatható.
Dőljenek, hátra a fotelben, nézzék végig a videókat és gyönyörködjenek az alkotók szebbnél szebb munkáiban!
A kétrészes, összesen közel húsz-huszonöt perces film adjon mindenkinek örömet és reményt arra, hogy ez a rémálom rövidesen befejeződik és ismét visszatérhetünk a megszokott, vagy egy kicsit megváltozott életünkhöz.
A filmek az egyesületünk YouTube csatornáján bármikor megtekinthetők, azonban az alábbi két linkre kattintva máris láthatók.

Jó egészséget kívánunk ! #maradjotthon
Cs, okt. 15, 2020
A Békés Megyei Népművészeti Egyesület „Innováció a kézművességben” című -...
Cs, okt. 01, 2020
Az Emberi Erőforrás Minisztériuma, a Hagyományok Háza, a Népművészeti Egyesületek Szövetsége és a...
Cs, júl. 09, 2020
Kedves Alkotók! Az idei év sok váratlan fordulattal lep meg bennünket, amelyek között vannak jók...
K, jún. 23, 2020
Ezúton szeretnénk figyelmükbe ajánlani a közelmúltban megjelent Magyar Falu Program Falusi Civil...
P, jún. 19, 2020
A mai naptól, a veszélyhelyzet megszűnésével újraindulhatnak a közművelődési tevékenységek,...
K, jún. 16, 2020
A kialakult járványügyi helyzetre való tekintettel a XVII. Országos Népművészeti Kiállítás...
Cs, jún. 04, 2020
Egyesületünk, a Békés Megyei Népművészeti Egyesület, különböző partnerszervezetekkel közösen 1989...
P, máj. 29, 2020
NÉPI KÉZMŰVES NAPKÖZIS TÁBOROK A NÉPMŰVÉSZETI ALKOTÓHÁZBAN BÉKÉSCSABA, OROSHÁZI U. 32. A Békés...
Szo, máj. 16, 2020
Júniusra tervezett rendezvényeink - a koronavírus miatti jogi szabályozásra tekintettel -...