DÉL-ALFÖLDI GYERMEK KÉZMŰVES TÁBOR

 

Az 1990-es évek végétől tapasztaltuk, hogy a táborlakók szívesen hozták el unokáikat, gyermekeiket magukkal, akik idejüket az „Agórában” töltötték el. A táborlakók kezdeményezése volt, hogy a nagytáboron belül egy „Mini” altábort nyissunk.

 

A fiatal táborlakók egy nagy csoportot alkotva önállóan tevékenykednek, ugyanakkor megvalósul a szerves átörökítés folyamata is. A foglalkozások szünetében megnézhetik a sokféle mesterséget és láthatják, hogy az idősebbek keze alól hogyan kerülnek ki újabb- és újabb alkotások. Odamehetnek az idősebb mesterekhez, beszélhetnek velük a mesterségükről. Az eltelt időben a gyerekek is a tábor esti programjainak részeseivé váltak, közösen énekelhettek, táncolhattak, mesélhettek, eleveníthették fel a népszokásokat az idősebbekkel. Magukba szívhatták népművészetünk teljes szellemiségét.

 

A gyerekek számára nagy sikerélményt nyújt egy-egy tárgy elkészítése. Öröm látni, amikor a kész alkotásokból rendezett „mini kiállításon” a gyerek-tárlatvezetők elmesélik szüleiknek, hogy mit hogyan készítettek és az miért jelentős és miért fontos.

A tárgykészítés mellett a csoportvezetők népi játékok, mondókák, mesék segítségével néprajzi alapismereteket is nyújtanak a gyerekeknek. Évente elsajátíthatják egy kiválasztott tájegység néptáncának alaplépéseit.

 

 

Rendhagyó tárlatlátogatásra invitálunk mindenkit!

A "Népi textíliák a mai életünkben” című országos pályázati kiállítás ugyan jelenleg is áll Békéscsabán, a Megyei Könyvtárban, de sajnos a vírus miatt nem látogatható.
Dőljenek, hátra a fotelben, nézzék végig a videókat és gyönyörködjenek az alkotók szebbnél szebb munkáiban!
A kétrészes, összesen közel húsz-huszonöt perces film adjon mindenkinek örömet és reményt arra, hogy ez a rémálom rövidesen befejeződik és ismét visszatérhetünk a megszokott, vagy egy kicsit megváltozott életünkhöz.
A filmek az egyesületünk YouTube csatornáján bármikor megtekinthetők, azonban az alábbi két linkre kattintva máris láthatók.

Jó egészséget kívánunk ! #maradjotthon
K, jún. 23, 2020
Ezúton szeretnénk figyelmükbe ajánlani a közelmúltban megjelent Magyar Falu Program Falusi Civil...
P, jún. 19, 2020
A mai naptól, a veszélyhelyzet megszűnésével újraindulhatnak a közművelődési tevékenységek,...
K, jún. 16, 2020
A kialakult járványügyi helyzetre való tekintettel a XVII. Országos Népművészeti Kiállítás...
Cs, jún. 04, 2020
Egyesületünk, a Békés Megyei Népművészeti Egyesület, különböző partnerszervezetekkel közösen 1989...
P, máj. 29, 2020
NÉPI KÉZMŰVES NAPKÖZIS TÁBOROK A NÉPMŰVÉSZETI ALKOTÓHÁZBAN BÉKÉSCSABA, OROSHÁZI U. 32. A Békés...
Szo, máj. 16, 2020
Júniusra tervezett rendezvényeink - a koronavírus miatti jogi szabályozásra tekintettel -...
Sze, ápr. 01, 2020
Pályázati felhívás online népművészeti módszertani tartalmak elkészítésére Hiszünk abban, hogy a...
Sze, márc. 04, 2020
MEGHÍVÓ XVII. KÁRPÁT-MEDENCEI NÉPI TEXTILFESZTIVÁL ÉS A HOZZÁ KAPCSOLÓDÓ PÁLYÁZATI KIÁLLÍTÁS A...
P, febr. 14, 2020
Gyapjúszövő, mézeskalács-készítő és csipkekészítő csoportok indulnak Békéscsabán, a „Tégla”...