Tagjaink

Szaknévsor






Elfelejtetted a jelszavad?
Ön ellátogat-e a Körös-völgyi Sokadalom idei rendezvényeire?
 

 

Honlapunk létrehozását a Nemzeti Civil Alapprogram támogatta

NCA

FESZTIVÁL.HU - A magyarországi fesztiválok gyujtoportálja...

XII. Országos Gyermek és Ifjúsági Népi Kézműves Pályázat kiállítása Nyomtatás
2017. May 30.

(2017. április 28 – október 23.)

Eltelt két év, így 2017-ben ismét meghirdetése került a Gyermek és Ifjúsági Népi Kézműves pályázat, mellyel a Debreceni Művelődési Központ, a Népművészeti Egyesületek Szövetsége, a Hagyományok Háza – együttműködve a Kézműves Alapítvánnyal – lehetőséget kívánt teremteni a Magyarországon és az ország határain túli magyar nyelvterületen élő, a hagyományos kézműves tevékenységekkel foglalkozó fiataloknak a bemutatkozásra, megmérettetésre, illetve hagyományápoló tevékenységük továbbfejlesztésére.

A regionális kiállítás rendezője: Békés Megyei Népművészeti Egyesület, valamint partnerszervezet a Békés Megye Népművészetéért Alapítvány.

A pályázatra Békés, Bács-Kiskun, Csongrád megyéből, valamint Erdélyből és a Vajdaságból 25 alkotóközösségtől és 56 egyéni alkotótól 445 pályamunka érkezett, melyek közül a zsűri által legjobbnak ítéltek kiállításra, valamint kategóriánként díjazásra kerültek április 28-án. A kiállítás megtekinthető az emlékház nyitvatartási ideje alatt 2017. október 23-ig.

A zsűri a kiállításra 342 pályamunkát javasolt, amelyekből 196 darab megy majd ősszel Debreceni országos kiállításra.

 

Díjazottak:

I.         EGYÉNI PÁLYÁZÓK:

Alsó tagozatos diákok:

„I. díj”

  • Illés Márta Liliána, Helvécia - Felkészítő tanár: Bedő Istvánné

 

Felső tagozatos diákok:

„III. díj”

  • Barcsay Rebeka Doboz - Felkészítő tanár: Barcsay Andrea

„II. díj„

  • Vígh Dóra Mindszent - Felkészítő tanár: Beke Mária

„I. díj"

  • Lakatos Luca Békéscsaba - Felkészítő tanárok: Lakatos Istvánné és Kudlákné Balázs Noémi

 

Ifjúsági korosztály:

„III. díj”

  • Keresztes Bíborka Románia, Kisbacon - felkészítő tanár: Keresztes Domokos

„II. díj”

  • Dávid Marcell Békés, felkészítő tanár: Dávidné Gyarmati Zsuzsanna

„I. díj”

  • Szűcs Attila Békéscsaba - Felkészítő tanár: Kurtics Attila

 

II. CSOPORTOS PÁLYÁZÓK:

Alsó tagozatos diákok:

„I. díj”

  • Kézműves Szakközépiskola és Alapfokú Művészeti Iskola Textil tanszak - Szlovák Iskola, Békéscsaba – felkészítő tanár: Dr. Illés Károlyné
  • Kalocsa Róza Művelődési Központ "Mütyür Kézműves Szakkör" Mezőkovácsháza– felkészítő tanár: Dunainé Pszota Mária
  • Szegedi Arany János Általános Iskola 3/A osztály, Szeged – felkészítő tanár: Raffai Erzsébet

 

Felső tagozatos diákok:

„III. díj”

  • Kézműves Szakközépiskola és Alapfokú Művészeti Iskola Textil tanszak - Katolikus Iskola, Békéscsaba – felkészítő tanár: Dr. Illés Károlyné

„II. díj”

  • Dr. Hepp Ferenc Általános Iskola, Békés – felkészítő tanár: Dávidné Gyarmati Zsuzsanna

„I. díj”

  • Csataljai Gyermek Díszítőművészeti szakkör, Csátalja – Felkészítő tanár: Horváth Józsefné

 

Ifjúsági korosztály:

„III. díj”

  • Békés Megyei Népművészeti Egyesület Tehetségprogram Fás Csapat, Békéscsaba - felkészítő tanár: Széll János

„II. díj”

  • Békés Megyei Népművészeti Egyesület - Tehetségprogram Hímző szakkör, Békéscsaba – felkészítő tanár: Dr. Illés Károlyné

„I. díj”

  • Kézműves Szakközépiskola és Alapfokú Művészeti Iskola Fazekas Csoportja, Békéscsaba- felkészítő tanár: Hugyecz László
  • Kézműves Szakközépiskola és Alapfokú Művészeti Iskola Ifjú szövők csoportja, Békéscsaba – felkészítő tanár: Lakatos Istvánné

 

Valamennyi díjazottnak nagy szeretettel gratulálunk!

 

A pályázat és a kiállítás támogatói:

  • Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzata
  • Nemzeti Kulturális Alap
  • Népművészeti Egyesületek Szövetsége
  • Munkácsy Mihály Emlékház