KEDVES NÉPI KÉZMŰVESSÉG IRÁNT ÉRDEKLŐDŐ!

Mindenkit, akinek fontos a népi kézműves örökségünk fennmaradása szeretnénk megszólítani, hogy támogatásával segítsen anyagi alapot teremteni a Békés Megyei Népművészeti Egyesület értékmegőrző, tudásátadó tevékenységéhez, a Tégla Népművészeti Alkotóház és Közösségi Tér fenntartásához.

2023-ban partnerszervezeteinkkel közösen 868 eseményt valósított meg egyesületünk, melyet több mint 100 ezer ember vett igénybe, vagy látogatott. Az utóbbi években folyamatosan növekszik az igény képzéseink, játszóházaink, mesterség bemutatóink iránt, évente átlagosan 70 szolgáltatást lát el szervezetünk, melyek mindegyike komoly szervezőmunkával járó feladat számunkra. 2022-23-24-es népi kézműves képzéseink során 59 csoportban 674 fő és 37 szakterület képzése valósult meg. Eseményeinket többségében Békés vármegyében - Békéscsabán 509, a megye 33 településén 117 -, illetve az ország 52 településén 97, Romániában 15, az online térben 131 alkalmat valósítottunk meg. Az évi eseményeinkről a honlapokon, a Facebookon, az Instagramon és a Youtube csatornán 610 000 látogatást regisztráltunk.

Háromnapos szakmai tanulmányutat szervezett Erdélybe a Békés Megyei Népművészeti Egyesület még december elején, több mint ötven fő részvételével. A csoport különleges eseményre kapott meghívást, emellett a Covid-járvány miatt elmaradt szakmai tanulmányút is időszerű volt. A kirándulás megkoronázásaként a csoport részt vett a a magyarókereki református templomban megtartott hálaadó istentiszteleten, melynek „apropóját” lelkes, egyesületi bútorfestők munkájának gyümölcse adta.

Ellátogattak Kalotaszentkirályra, Bánffyhunyadra, Válaszútra, Torockóra, Kolozsvárra, záróakkordként pedig Kalotaszeg dél-nyugati részének legutolsó magyarlakta települése, Magyarókereke várta őket.

– Utuk során bepillantást nyertek a kalotaszegi tájegységen élők évszázados hagyományaiba, néprajzi érdekességeibe, népviseletébe. Válaszúton a Kallós Zoltán Alapítvány munkatársainak köszönhetően ismerhették meg azt a rendkívüli munkát, amit az erdélyiek a népi hagyományok megőrzése érdekében tesznek – sorolta Pál Miklósné.

Az egyesület elnöke hozzátette, a kirándulás megkoronázásaként a csoport részt vett a a magyarókereki református templomban megtartott hálaadó istentiszteleten, melynek „apropóját” lelkes, egyesületi bútorfestők munkájának gyümölcse adta...

A cikk folytatása elolvasható a BEOL.HU oldalain az alábbi linkre kattintva:

A Békés megyei bútorfestőknek köszönhetően újjászületett a magyarókereki református templom kazettás mennyezete

 

Szo, szept. 21, 2024
Békés megyei Népművészeti egyesület 2024- őszén, Békéscsabán, ismét népművészeti szakköreibe várja...
Szo, szept. 07, 2024
FIGYELEM! A JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐT MEGHOSSZABBÍTOTTUK 2024. OKTÓBER 15-IG. FELHÍVÁS Akkreditált...
Sze, júl. 24, 2024
A Békés Megyei Népművészeti Egyesülettel a vármegye több településén találkozhatnak az érdeklődők,...
K, júl. 02, 2024
Meghosszabbítjuk az ősszel induló, államilag elismert népi kézműves szakképesítést adó képzések -...
Sze, máj. 08, 2024
A BÉKÉS MEGYEI NÉPMŰVÉSZETI EGYESÜLET SZÉKHELYE (ezáltal számlacíme) ÉS LEVELEZÉSI CÍME...
Cs, márc. 28, 2024
Az egyesületünk által meghirdetett nyári táborok első jelentkezési határideje 2024. június 1-jén...
Cs, febr. 29, 2024
2024. március 8-10 között Békéscsabán kerül sor a XIX. KÁRPÁT - MEDENCEI NÉPI TEXTILFESZTIVÁL...
Cs, jan. 04, 2024
A Népművészeti Egyesületek Szövetsége, a Hagyományok Háza, a debreceni Kézműves Alapítvány,...
P, szept. 08, 2023
Meghosszabbítjuk a Békés Megyei Népművészeti Egyesület akkreditált képzéseinek és...