A kialakult járványügyi helyzetre való tekintettel a  XVII. Országos Népművészeti Kiállítás Dél-alföldi zsűrizésére 2020. augusztus 3-ig várjuk a jelentkezőket.

2020.  Élő Népművészet
A Fenntartható hagyomány
XVII. Országos Népművészeti Kiállítás

Pályázati felhívás

Az Emberi Erőforrás Minisztériuma, a Hagyományok Háza és a Népművészeti Egyesületek Szövetsége a XVII. Országos Népművészeti Kiállításon való részvételre pályázatot hirdet a tárgyalkotó népművészet, népi kismesterségek következő ágaiban:

történeti és paraszti hímzés, csipke, kékfestő, viselet, lábbeli készítés, népi ékszer, szőttes, nemez, faművesség (használati tárgyak, bútorok, játékok), csont és szarufaragás, bútorfestés, kovácsmesterség, késes mesterség, fazekasság, kályhásság, bőrművesség, szalma-, csuhé-, gyékény-, káka-  és vesszőfonás, mézeskalács, hímes tojás és gyermekjáték.

Külön pályázati kategóriaként hirdetjük meg egy-egy tájegység, település hagyományos kultúrájából merítő, innovációra épülő „helyi termék – helyi érték” kollekciót, amely emblematikusan fejezi ki és hirdeti a település vagy tájegység helyi kézműves hagyományát.

Olyan alkotásokat várunk, melyek a hagyományos népművészetből merítenek, de a XXI. század kihívásainak megfelelően illeszkednek be környezet-, lakás- és viselet-, ajándéktárgy kultúránkba.

A kézműves hagyomány újszerűen megfogalmazott formában és funkcióban jelenjen meg használati tárgyakon.

Különös tekintettel várjuk azokat a tárgyakat, funkcionálisan összetartozó tárgy-együtteseket (lakókörnyezet, gyermekszoba, konyha, étkező, szoba berendezése, öltözékek, stb.), melyek több mester együtt gondolkodásával, együttműködésével jöttek létre.

Nagyméretű alkotások (épületdíszek, település bútorok, játszóterek és más köztéri alkotások) jó minőségű, nagyméretű fotódokumentációit tudjuk majd kiállítani.

Pályázni lehet új művekkel, a 2015 óta megrendezett országos szakági pályázatokon szerepelt vagy díjazott alkotásokkal, valamint népi iparművészeti zsűri számmal ellátott alkotással is, hiszen célunk az elmúlt öt év legszínvonalasabb népi kézműves alkotások reprezentatív bemutatása.

A KÉZ – MŰ – REMEK kiállításon szerepelt alkotásokkal nem lehet pályázni!

A pályázat lebonyolítása az eddigi gyakorlatnak megfelelően két lépcsős. Minden alkotó csak egy helyen pályázhat. (E feltétel alól csak a 2020. évi Hevesi Szőttes Pályázaton, Országos Fazekas Pályázat és Kiállításon résztvevők jelentik a kivételt.)

Régiónként előzsűri válogatja ki azokat a tárgyakat, melyek a régiós kiállításokon, illetve budapesti országos tárlaton részt vesznek.

A Dél-alföldi régióból és a Vajdaságból érkező alkotások zsűriztetését és a regionális kiállítás koordinálását a Békés Megyei Népművészeti Egyesület végzi.

A Dél-Alföldről és a Vajdaságból érkező alkotások benyújtásának ideje: 2020. szeptember 1 - 13.
A zsűrizés tervezet időpontja: 2020. szeptember 20.
A kiállítás ideje: 2020. október 9 - 30.
A kiállítás helyszíne: Békés Megyei Könyvtár, Békéscsaba
Kérjük a jelentkezéseket 2020. augusztus 3-ig visszaküldeni.  

A jelentkezési lap online kitöltése az alábbi link megnyitásával:
ONK 2020 Jelentkezési lap

Abban az esetben, ha az online űrlap kitöltésével probléma adódna, van lehetőség Word formátumban is visszaküldeni a jelentkezési lapot az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. email címre.

Jó munkát kívánunk az alkotáshoz!


Letöltések:

onk_2020_palyazati_felhivas.pdf

onk_2020_jelentkezesi_lap.doc

onk_2020_bmne_adatkezelesi_tajekoztato.pdf

Sze, máj. 08, 2024
A BÉKÉS MEGYEI NÉPMŰVÉSZETI EGYESÜLET SZÉKHELYE (ezáltal számlacíme) ÉS LEVELEZÉSI CÍME...
Cs, márc. 28, 2024
Az egyesületünk által meghirdetett nyári táborok első jelentkezési határideje 2024. június 1-jén...
Cs, febr. 29, 2024
2024. március 8-10 között Békéscsabán kerül sor a XIX. KÁRPÁT - MEDENCEI NÉPI TEXTILFESZTIVÁL...
Cs, febr. 08, 2024
Egyesületünk 12 népi kézműves szakágban hirdeti meg államilag elismert szakképesítésre felkészítő...
Cs, jan. 04, 2024
A Népművészeti Egyesületek Szövetsége, a Hagyományok Háza, a debreceni Kézműves Alapítvány,...
P, szept. 08, 2023
Meghosszabbítjuk a Békés Megyei Népművészeti Egyesület akkreditált képzéseinek és...
Szo, júl. 15, 2023
Meghosszabbítottuk a már korábban meghirdetett XIX. KÁRPÁT-MEDENCEI NÉPI TEXTILFESZTIVÁL - 2024...
Sze, jún. 21, 2023
A Népi játék és kismesterségek oktatója képzésben résztvevők számára lehetőség van Képzési hitel...
Cs, jún. 08, 2023
Szent Iván Napi Vigadalom Békéscsaba, Szent István tér 2023. június 24. 18:00 - 22:00 óráig 18:00...