A Békés megye hímzőkultúrája című kiadványunk a soknemzetiségű Békés megye jellegzetes hímzéseinek bemutatását tűzi ki célul. A hiánypótló összefoglaló kiadványt Dr. Illés Károlyné írta, a mintákat feldolgozta és tervezte Kudlákné Balázs Noémi és Misik Mónika. A honlapunkon lapozható módon megtekinthető füzet egyesületünknél korlátozott számban még elérhető, a kinyomtatott verzió egy elegáns dossziéban 100 db mintarajzot is tartalmaz.
A kiadvány az Agrárminisztérium által meghirdetett, a nemzeti értékek és hungarikumok gyűjtésének, népszerűsítésének, megismertetésének, megőrzésének és gondozásának támogatására kiírt HUNG-2020/6474 azonosítószámú pályázat támogatásával valósult meg.
KEDVES NÉPI KÉZMŰVESSÉG IRÁNT ÉRDEKLŐDŐ!
Mindenkit, akinek fontos a népi kézműves örökségünk fennmaradása szeretnénk megszólítani, hogy támogatásával segítsen anyagi alapot teremteni a Békés Megyei Népművészeti Egyesület értékmegőrző, tudásátadó tevékenységéhez, a Tégla Népművészeti Alkotóház és Közösségi Tér fenntartásához.
2023-ban partnerszervezeteinkkel közösen 868 eseményt valósított meg egyesületünk, melyet több mint 100 ezer ember vett igénybe, vagy látogatott. Az utóbbi években folyamatosan növekszik az igény képzéseink, játszóházaink, mesterség bemutatóink iránt, évente átlagosan 70 szolgáltatást lát el szervezetünk, melyek mindegyike komoly szervezőmunkával járó feladat számunkra. 2022-23-24-es népi kézműves képzéseink során 59 csoportban 674 fő és 37 szakterület képzése valósult meg. Eseményeinket többségében Békés vármegyében - Békéscsabán 509, a megye 33 településén 117 -, illetve az ország 52 településén 97, Romániában 15, az online térben 131 alkalmat valósítottunk meg. Az évi eseményeinkről a honlapokon, a Facebookon, az Instagramon és a Youtube csatornán 610 000 látogatást regisztráltunk.