2019. július 14-20 között 460 fő tevékenykedett Békéscsabán, a Komplex Nyári Népművészeti Táborban, mely az EFOP projektek táborain kívül a következő táborokat foglalta magába:

  • III. Békés Megyei Honkörkép Tábor
  • VII. Dél-alföldi Ifjúsági Népi Kézműves Tábor
  • XVIII. Dél-alföldi Gyermek Népi Kézműves Tábor
  • XXIII. Határok Nélküli Néprajzi Népfőiskola
  • XXV. Országos Kosárfonó Mesterkurzus
  • XXVI. Nemzetközi Fafaragó Alkotótábor
  • XXX. Országos Felnőtt Népi Kézműves Tábor

A projekt keretében 6 napos Csuhé és szalmafonó tábort, illetve Kemenceépítő tábort szerveztünk, mindösszesen 44 fővel. A résztvevők köztük a kezdők és haladók egyaránt lelkesen igyekeztek elsajátítani a kézműves technikákat. A motiváció megteremtése érdekében betekintést nyerhettek a többi megvalósuló tábor életébe és színes szakmai, néprajzi programjaiba is.

A táborok alkotói, akik Magyarország minden megyéjéből, határainkon túlról, de még Ausztráliából és Japánból is érkeztek, 26 kézműves csoportban reggeltől estig - sőt időnként még éjszaka is - készítették a míves alkotásokat, tanulták a régi-új technikákat, motívumokat. Esténként táborszintű programok várták az érdeklődőket, hétfőn székely est, kedden közös éneklés, táncház és kürtőskalácssütés kínált alkalmat a kikapcsolódásra, közösségi együttlétre, barátkozásra. A szerdai est a múltidézés jegyében telt, hiszen jelentős jubileumot ünnepeltünk, idén 30 éve rendeztük meg az első népművészeti alkotótábort. Csütörtökön játékos néprajzi vetélkedő, főzőverseny és élőzenei est várta a résztvevőket. Pénteken a közös programok már délután kezdődtek, hiszen hagyományosan táborszintű kiállítás keretében ismerkedhettek meg a hét során készült alkotásokkal a résztvevők, akik így bepillantást nyerhettek egymás munkájába. Majd pedig a közös záróvacsorát követően a csoportok humoros műsorokban mutatták be tábori élményeiket. Minden este táncházzal zárult, ahol kicsik és nagyok örömmel ropták a különböző tájegységek táncait.

Az intenzív alkotóprogram olyan élményeket kínált a résztvevők számára, hogy már a tábor végén nagyon sokan jelezték, hogy a jövő évi táborozást sem szeretnék kihagyni.

Sajtóvisszhang:

https://www.beol.hu/kultura/helyi-kultura/a-csabai-tabor-butorfesto-csapata-tobb-szaz-eves-kazettak-hangulatat-igyekszik-visszaadni-2080175/?fbclid=IwAR3vIesHB1bE9ok788lOqCZMj2hRMzuuCzp2CqY_rSx7dvPJCJmxBel86Sg

https://www.facebook.com/csabatv/videos/vb.1377039839242973/675834159546451/?type=2&theater

https://www.beol.hu/kultura/helyi-kultura/kulturak-es-mestersegek-talalkoztak-a-csabai-taborban-2081885/

Rendhagyó tárlatlátogatásra invitálunk mindenkit!

A "Népi textíliák a mai életünkben” című országos pályázati kiállítás ugyan jelenleg is áll Békéscsabán, a Megyei Könyvtárban, de sajnos a vírus miatt nem látogatható.
Dőljenek, hátra a fotelben, nézzék végig a videókat és gyönyörködjenek az alkotók szebbnél szebb munkáiban!
A kétrészes, összesen közel húsz-huszonöt perces film adjon mindenkinek örömet és reményt arra, hogy ez a rémálom rövidesen befejeződik és ismét visszatérhetünk a megszokott, vagy egy kicsit megváltozott életünkhöz.
A filmek az egyesületünk YouTube csatornáján bármikor megtekinthetők, azonban az alábbi két linkre kattintva máris láthatók.

Jó egészséget kívánunk ! #maradjotthon
Cs, jan. 14, 2021
FELHÍVÁS A Hagyományok Háza, a Népművészeti Egyesületek Szövetsége, a Békés Megyei Népművészeti...
Cs, jan. 14, 2021
FELHÍVÁS - Akkreditált népi kézműves képzések és műhelyfoglalkozások 2021. A Békés Megyei...
Cs, okt. 15, 2020
A Békés Megyei Népművészeti Egyesület „Innováció a kézművességben” című -...
Cs, okt. 01, 2020
Az Emberi Erőforrás Minisztériuma, a Hagyományok Háza, a Népművészeti Egyesületek Szövetsége és a...
Cs, júl. 09, 2020
Kedves Alkotók! Az idei év sok váratlan fordulattal lep meg bennünket, amelyek között vannak jók...
K, jún. 23, 2020
Ezúton szeretnénk figyelmükbe ajánlani a közelmúltban megjelent Magyar Falu Program Falusi Civil...
P, jún. 19, 2020
A mai naptól, a veszélyhelyzet megszűnésével újraindulhatnak a közművelődési tevékenységek,...
K, jún. 16, 2020
A kialakult járványügyi helyzetre való tekintettel a XVII. Országos Népművészeti Kiállítás...
Cs, jún. 04, 2020
Egyesületünk, a Békés Megyei Népművészeti Egyesület, különböző partnerszervezetekkel közösen 1989...