Az „Innováció a kézművességben” című projekt keretében a „Múlt a jelenben” – hagyományőrző műhelyek elindításánál nem titkolt szándékunk volt, hogy a műhelyfoglalkozáson készült alkotásokkal benevezzünk az „Élő népművészet” XVII. Országos Népművészeti Pályázatra. Műhelyeinkből szép számmal kerültek ki olyan alkotások, amelyek formavilágával, minőségi kivitelezésével elérte azt a színvonalat, hogy bátran állítottuk csoportjainkat a megmérettetés elé.

A hímző műhely tagjai egy békéscsabai szűcshímzés újszerű feldolgozásával díszített lakástextil kollekcióval, a könyvkötő és rézműves műhely résztvevői a szlovák énekeskönyv – Tranoscius – továbbgondolásával rézveretes, bőrkötéssel készített könyvekkel, a festett bútor műhely pedig egy komplett békéscsabai motívumokkal festett szobabelsővel pályázott.

A szakértő zsűri véleménye alapján a benevezett valamennyi alkotás részt vehetett az „Élő népművészet” XVII. Országos Népművészeti Kiállítás Dél-alföldi tárlatán Békéscsabán, a Békés Megyei Könyvtárban, valamint ezen felül a festett bútor kollekció díjazásban is részesült. Büszkeségünket még tovább növeli, hogy az ONK országos zsűrije az alkotásokat beválogatta a 2021-ben Budapesten megrendezésre kerülő országos kiállítás anyagába is.

Sze, máj. 08, 2024
A BÉKÉS MEGYEI NÉPMŰVÉSZETI EGYESÜLET SZÉKHELYE (ezáltal számlacíme) ÉS LEVELEZÉSI CÍME...
Cs, márc. 28, 2024
Az egyesületünk által meghirdetett nyári táborok első jelentkezési határideje 2024. június 1-jén...
Cs, febr. 29, 2024
2024. március 8-10 között Békéscsabán kerül sor a XIX. KÁRPÁT - MEDENCEI NÉPI TEXTILFESZTIVÁL...
Cs, febr. 08, 2024
Egyesületünk 12 népi kézműves szakágban hirdeti meg államilag elismert szakképesítésre felkészítő...
Cs, jan. 04, 2024
A Népművészeti Egyesületek Szövetsége, a Hagyományok Háza, a debreceni Kézműves Alapítvány,...
P, szept. 08, 2023
Meghosszabbítjuk a Békés Megyei Népművészeti Egyesület akkreditált képzéseinek és...
Szo, júl. 15, 2023
Meghosszabbítottuk a már korábban meghirdetett XIX. KÁRPÁT-MEDENCEI NÉPI TEXTILFESZTIVÁL - 2024...
Sze, jún. 21, 2023
A Népi játék és kismesterségek oktatója képzésben résztvevők számára lehetőség van Képzési hitel...
Cs, jún. 08, 2023
Szent Iván Napi Vigadalom Békéscsaba, Szent István tér 2023. június 24. 18:00 - 22:00 óráig 18:00...